Dr. Intellektuell
2008 október 10. | Szerző: hapinesske |
Szóval, amikor megláttam az illetőt az iwiwen azt hittem, hogy ismerem,
ismerős volt – később kiderült, hogy nem ő volt akire gondoltam… -,
nah de amikor elkezdtem vele kommunikálni megérintett a BUTA EGOLOGIKA.
Egyszer sem találkoztam vele még előtte, de gondoltam a képei, az
adatlapja után, hogy megér egy misét. Először cseteltünk sokat, vicces,
fura fiúnak tűnt és érdekes volt, hogy ismeretlen és a képek alapján
kialakult a kölcsönös szimpátia.
A pénteki napra aztán
talira hívott, egy tényleg jóképű úriember, és elmentünk egy étterembe.
Már az autóban beszélgettünk, szó szót követett, egy percig nem volt
kínos csend, jót beszélgettem vele tulajdonképpen – bár az elejétől
kezdve az alábbi szavak kavarogtam az agyamban: sznob vagy, beképzelt
vagy, ki vagy te stb.
Végig úgy éreztem, hogy én a dr címemmel
elbújhatok az orvos DR címe mellett….na nem érdekelt, felkaptam én is
az álarcot és az álarccal a fejemen előadtam neki én is a jogalkalmazás
fantasztikus útvesztőiről vallott nézeteim, ahol én persze tökéletesen
helytállok .
Az EGOLOGIKA mellett az első benyomás alapján semmi nem passzolt, nem
éreztem a kémiát, teljesen közömbösen távoztam a helyszínről, ahol
veszélybe került a személyi szabadságom. És ő sem érezte a kémiát, írta
is utána, hogy hát bizony ez nem is volt ám “szerelem első látásra”,
nem ám….., de hát az üzlet az jó lett volna, jéh gondoltam szegény,
nem tudja, hogy a “szerelmem első látásra” ego szülte érzelem, ego
által adott hamis kép, milyen penge élen táncol egy emberben és, hogy
az csupán egy elhamarkodott kijelentést szül, mint egy hétfejű
sárkánnyal megnézett romantikus film, aztán amikor észreveszed, hogy
gáz, ahogyan a kiválasztott viselkedik különböző életadta szitukban és
megmondod neki, hogy szakítás van, értetlenül áll eléd, hogy dehát te
szerelmes vagy, akkor most mi a helyzet? Mikor hazudsz magadnak most
vagy akkor? Hát akkor…
Nem tudni, hogy a megélt “szerelem
első látásra” élmény, az vajon az adott pillanatban szexuális vágy,
boldogság, nyugalom, vagy igazi szerelem. Nem tudod eldönteni ott és
akkor, mert ugyanazt érzed, mind a két esetben, ugyanis mind két
esetben ugyanúgy izzik a lelked, bizsereg a tested, erősen szorítod a
kezét, várod, vágysz rá, összerándul a gyomrod, csak rá gondolsz, éget
egyre éget… Csak akkor tudod meg, ha belemész és az időgép fogja majd
kidobni a választ, hogy egy hétig, több hétig, egy hónapig, vagy több
évig marad meg ugyanaz a tested által megmutatkozott érzés, vagy egy
életen át megmarad. Ha valaki az igaz szerelmet kergeti elveszik az
élet útvesztőjében…, egyrészt azért, mert mindig ezt várja az adott
kapcsolattól, és, ha a válasz a pillanatnyiság, csalódik magában,
padló, másrészt, mert az igaz szerelem ritka, mint a fehér holló…
Ő is egy bábu volt az olyan üres emberek között, akik olyan üres helyen
lézengenek, ahol csak üres álmodozás illúzióját kergetheti az ember,
ezt éreztem a minap a szórakozóhelyen ahol voltam. Bábuk között voltam
én és nem volt ott a másik felem……

Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: